Webinar dla Rodziców „Koronawirus -jak sobie radzić i jak rozumieć tę sytuację?”

Czas panowania koronawirusa, a przede wszystkim obecne ograniczenia to trudny czas dla nas wszystkich. Trudno nam się pogodzić z izolacją i przymusową rezygnacją z dotychczasowego trybu życia. Trudno tym bardziej zrozumieć to dzieciom, wyrwanym nagle ze swoich rytuałów, pozbawionym towarzystwa kolegów, a nawet możliwości spacerów w ulubione miejsca. Jak więc rozmawiać? Jak zaopiekować się trudnymi emocjami dziecka – np. lękiem, złością – związanymi z pandemią? W jaki sposób wesprzeć dziecko, które tęskni za szkołą i znajomymi? Jak w tym wszystkim rodzic może zadbać sam o siebie? Na te wszystkie pytania odpowie Państwu psycholog i psychoterapeuta SWPS dr Magdalena Śniegulska podczas webinaru „Koronawirus: jak rozmawiać z dziećmi i wspierać je w tym czasie?”, który odbędzie się 20 marca, w godzinach 18.00-19.00.
Oswójmy nasze dzieci z ich lękiem i pytaniami o to, co się dzieje. Dajmy im swobodnie wypowiadać się i wspólnie szukać odpowiedzi na zadawane przez nich pytania.
Zachęcamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.
Link do strony: https://www.swps.pl/strefa-psyche/wydarzenia/403-webinarium/21380-koronawirus-jak-rozmawiac-z-dziecmi-i-wspierac-je-w-tym-czasie-webinar

Zespół Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej