Edukacja zdalna w SP28

Szanowni Rodzice!

Już wiadomo – co najmniej do świat się nie zobaczymy.
Dzisiaj my dorośli, a przez nasze postawy także nasze dzieci, dostajemy bardzo trudną i może najważniejszą lekcje w życiu. I dlatego …

• Ułożymy harmonogramy/zadania dla poszczególnych klas, ale będziemy je modyfikować, jeśli okaże się, ze coś się nie sprawdza albo jest zbyt trudne.
  • Będziemy z Wami i z dziećmi w kontakcie – przez e-dziennik oraz inne kanały komunikacyjne, o ile pozwolą na to warunki ( w tym dostęp do komputera i sieci internetowej w konkretnym domu).
  • Będziemy „prowadzić” lekcje, ale mamy także gotowość, by rozmawiać z uczniami o tym, co jest teraz trudne – jeśli pojawia się pytania, impulsy z ich strony lub taka potrzebę Państwo wskażecie.
  • Postaramy się, by nasza wspólna edukacyjna praca, nie odbywała się pod presją czasu.
  • Będziemy oceniać prace uczniów, ale dostosujemy to do nietypowych warunków.
  • Być może niektórzy z nas udostępnia Wam numer swojego prywatnego telefonu, więc korzystajcie z tego kanału komunikacji na wspólnie ustalonych warunkach.

By wszystko co jest przed nami udało się wykonać jak najlepiej, potrzebujemy Waszego wsparcia i współdziałania:

• Bądźcie z nami w kontakcie.
  • Organizujcie uczniom warunki do pracy, ale pozwólcie im, by samodzielnie pracowali – nawet jeśli to ma trwać dłużej niż z Wasza pomocą.
  • Mobilizujcie dzieci do pracy, niech wkładają wysiłek w to, co robią – czyli poprzeczka podnoszona nieco wyżej, ale to Wy widzicie na co dzień, co się z dzieckiem dzieje, więc jeśli jest problem powiedzcie nam o tym.
  • Bądźmy wobec siebie uczciwi – oceniając zadanie domowe Waszych dzieci wierzymy, że są to prace wykonane przez nich.
  • Zachęcajmy do sprzątania, do współudziału w pracach domowych, pielęgnujmy higienę, rozmawiajmy i doceniajmy WSPÓLNY CZAS.

Aldona Olechno