Wielokulturowość – zadanie 1.

W marcu realizowaliśmy pierwsze zadanie projektowe. Podczas apelu na powitanie wiosny każda klasa prezentowała kulturę  innego państwa. Odwiedziliśmy w ten sposób sąsiadujące kraje: Ukrainę, Niemcy, nieco dalej położone państwa Europejskie: Francję, Holandię, Anglię oraz odległe kulturowo: Indie, Syrię, Kenię i Izrael.

Uczniowie ubrani byli w kolorach swoich państw, niektórzy mieli na sobie stroje narodowe. Poznaliśmy flagi państwowe; sławnych ludzi różnych narodowości,  najciekawsze miejsca, które warto zobaczyć,  wierzenia, zwyczaje, tradycje, potrawy narodowe oraz wiele ciekawostek. Nie zabrakło podstawowych zwrotów w każdym języku a także oryginalnych pamiątek z różnych stron świata. Wielką atrakcją były występy wokalne – piosenka kenijska oraz ukraińska oraz popisy taneczne – do muzyki angielskiej i taniec arabski. Na zakończenie międzynarodowy układ odtańczyli wszyscy uczniowie.

IndieIzraelKeniaNiemcySyriaUkrainaAnglia