Tak spędzamy czas

W świetlicy szkolnej “Chatka niedźwiadka” staramy się znaleźć czas na czytanie popołudniowe.
Polecamy książkę “Mój dziadek był drzewem czereśniowym”.
Zapewne nie wszystkie dzieci mają dziadka, z którym zawsze można porozmawiać na trudne tematy. Dziadka, z którym można się świetnie bawić. Dziadka, z którym znajduje się wspólny język. Wzorem dla innych może być dziadek Oktawian, najlepszy przyjaciel swojego wnuka, pierwszoklasisty Antosia. Jednak ta przyjaźń rozpoczęła się dopiero po wielkiej tragedii rodzinnej.
Lektura porusza wiele życiowych wątków, które były dla nas  inspiracją do rozmów, które nie zawsze są łatwe dla dzieci.

Okładka zainspirowała nas do stworzenia nietypowego drzewa wykonanego z różnych materiałów. Dużo pracy, ale efekt ciekawy.


Nasi uczniowie są budowniczymi, uwielbiają tworzyć konstrukcje z różnego typu klocków i nie tylko.