Szkoła Pozytywnego Myślenia – zadanie 3 / Budowanie dobrych relacji w smacznych okolicznościach #nietylkoodświęta

W grudniu skupiliśmy się na problemie zdrowego odżywania i jego wpływu na zdrowie psychiczne, samopoczucie oraz wpływie sposobu żywienia na postępy w nauce. W tym celu zorganizowane zostały warsztaty w ramach programu PROMOWANIE RACJONALNEGO ŻYWIENIA, PROFILAKTYKI NADWAGI, OTYŁOŚCI I ZABURZEŃ OKRESU ROZWOJOWEGO prowadzone przez prelegentkę z Wydziału Zdrowia UM. W zajęciach wzięły udział klasy 5a, 7b, 8d, 8e. Uczniowie zyskali wiedzę nt właściwego odżywiania się, komponowania posiłków, co ma niebagatelny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie w szkole zwł. motywację i naukę. Jednym z elementów warsztatów było wspólne przygotowanie zdrowego śniadania i degustacja.

Podczas godzin wychowawczych i indywidualnych spotkań z pedagogiem poruszone zostały także z innymi klasami tematy  świadomego zdrowego odżywania, aktywności fizycznej i wpływu sposobu żywienia na sprawność naszego ciała i umysłu.

Efektem podjętych działań były indywidualne (ze względu na rozpoczęcie nauki zdalnej)  zmagania kuchenne w gronie rodziny, czego ilustracją są poniższe zdjęcia. Uczniowie angażowali się w świąteczne przygotowania kulinarne odkrywając swoje nieznane do tej pory talenty i wykorzystując ten czas do budowania i umacniania wspólnych więzi rodzinnych.

W ostatnim tygodniu przed świętami uczniowie wielu klas wraz z wychowawcami spotkali się online celebrując nadchodzące Boże Narodzenie w taki wyjątkowy, niecodzienny sposób, bo przez łącza internetowe.

 

 

 

 

 

Zdrowa potrawa – Maja 7b