Rywalizacja we współpracy

W ramach realizacji 2. edycji programu Twarze depresji uczniowie klasy 6c podczas godziny wychowawczej wzięli udział w zajęciach “Rywalizacja we współpracy”. Podczas pracy w grupach i dyskusji rozmawialiśmy o emocjach towarzyszących nam przy wygranej i przegranej, myślach nam towarzyszących przy tych okazjach. Doszliśmy do wniosku, że przegrane w życiu też są potrzebne, bo wiele uczą.Wskazówki jak znieść porażkę wg uczniów to: nie poddawaj się; następnym razem będzie lepiej; bierz przykład z wygranych; zastanów się, co zrobiłeś źle i to popraw; poćwicz; nie musisz być ze wszystkiego idealny-masz wiele innych, mocnych stron.

Smak wygranej i przegranej uczniowie poczuli budując konstrukcje z makaronu, pianki i taśmy.