Recenzje książek w ramach projektu “Bezpieczne dziecko”

RECENZJA  książki „DRĘCZYCIEL W KLASIE”.

Dręczycie w klasie
Elżbiety Zubrzyckiej. Książka nie zawiera jednej historii tylko informacje na temat co to jest dręczenie? Na czym polega dręczenie? Możemy  dowiedzieć się jak zapobiegać dręczeniu. Dręczycielem może być każdy zarówno  małe dziecko jak i dorosły, (dziewczynka chłopiec). Możemy się również dowiedzieć ,że, dręczyciel w swoim  zachowaniu powtarzają to co sami doświadczyli. Biją–dzieci bite, wyśmiewają–dzieci wyśmiewane, poniżają–dzieci poniżane, krytykują–dzieci krytykowane. Znajdziemy tu również rzeczy na temat: Do kogo zwrócić się
o pomoc ? Co mogą zrobić rodzice? . Według mnie tą książkę czytało się dobrze. Była ciekawa. Serdecznie  zapraszam do przeczytania tej książki.

20170123_103758
Hanna Łęcka klasa 3d.

 

Recenzja książki „Słup soli”. Autorką książki jest Elżbieta Zubrzycka.

 

słup

Głównym bohaterem książki jest Guz. Jest silny wszyscy się go boją ma duże poparcie przez starszych chłopców a młodsze dzieci nie wiedzą jak sobie z nim poradzi. Książka opowiada o dzieciach, które notorycznie są dręczone przez chłopca Guza. Młodsi chłopcy nie wiedzieli jak się przeciwstawić przemocy, którą on stosuje wobec nich. Na pomoc przychodzi starszy brat jednego z nich. Doradza im jak poradzić sobie z dręczycielem. Chłopcy postanawiają działać w grupie i nie dać się zastraszyć Guzowi. Zachowanie Guza zmienia się wtedy, gdy jeden z chłopców obrania młodszego kolegę za co otrzymał oklaski. Dzięki czemu Guz zobaczył, że nie ma zgody na jego zachowanie.Według mnie książka jest bardzo ciekawa.

20170327_133822
ZACHĘCAM DO CZYTANIA!  Hania Limanówka klasa 3d

.

RECENZJA KSIĄŻKI “Jak przechodzić przez ulice” Elżbiety Zubrzyckiej.

Jak przechodzic przez...

Książka zawiera bardzo dużo porad na temat, jak się zachować na ulicy.
W książce możemy znaleźć zadania, które przybliżają nas do wiedzy na temat bezpieczeństwa dzieci na ulicy.Według mnie ta książka jest bardzo ciekawa. Najbardziej podobało mi się to, że jest sporo ciekawych ćwiczeń do wykonania.

20170123_103929

polecam, Wiktoria Traczyk klasa 3 d.

RECENZJA KSIĄŻKI „SEKRETY MICHAŁA”  .

sekrety michała
Autorką serii książek „Bezpieczne dziecko” jest Elżbieta Zubrzycka.
Jedną z książek z tej serii jest książka „Sekrety Michała”. Bohaterem tej książki jest (jak wskazuje sam jej tytuł) jest chłopiec o imieniu Michał. Nie jest on może najgrzeczniejszym chłopcem na świecie, ale to dlatego, że jest w strachu o mamę, która pojechała do szpitala. Według mnie jest to bardzo fajna książka,  która opowiada o uczuciach dzieci i dorosłych. Polecam ją wszystkim dzieciom. Polecam ją także dorosłym ponieważ opowiada ona o rozmowach dzieci i dorosłych oraz o uczuciach ich dzieci.

20170123_103807
Polecam Mikołaj Grzybowski klasa 3d.