Czworonożni nauczyciele

12Jak czytać mowę ciała psa? Jak opiekować się zwierzętami? Dlaczego nie można podchodzić do zwierzęcia od tyłu? Tego wszystkiego i o wiele więcej mogli dowiedzieć się uczniowie naszej szkoły
w dniach 14 i  21 marca 2017 r. podczas specjalnych zajęć ze zwierzętami ( w tej roli psy rasy: Alaskan malamute i Border collie). Naszymi gośćmi byli  Barbara Borzymowska i Marcin Wierzba, pracownicy wydziału środowiska wrocławskiego Urzędu Miejskiego. Podczas tej lekcji dzieci dowiedziały się,  jak postępować ze zwierzętami, jakie mają potrzeby i prawa te żywe istoty. Na spotkaniu dzieci zostały uczulone i uwrażliwione na problemy zwierząt, między innymi na bezdomność i  dowiedziały się wielu ciekawych, przydatnych informacji o tych czworonogach. Spotkanie okazało się piękną lekcją przyjaźni, wrażliwości i odpowiedzialności.