Podróż tropem Adama Mickiewicza podczas niecodziennej lekcji polskiego

Kto powiedział, że siedząc we własnym domu podczas zdalnego nauczania nie można podróżować, ten się bardzo myli!!! Przekonali się o tym uczniowie klas 7a, 7b w środę 18 listopada na lekcji języka polskiego.

Tego dnia, uczestnicząc w projekcie “Zaproś mnie na swoją lekcję”, połączyliśmy się na Teamsach z panią Agnieszką Zielińską – polonistką z Płocka, podróżniczką i autorką serii książek “Podróże literackie. Śladami twórców i bohaterów lektur szkolnych”. Podczas wspólnej lekcji p. Agnieszka zabrała nas w podróż śladami Adama Mickiewicza. Barwna opowieść p. Agnieszki, która osobiście odwiedziła wszystkie miejsca związane z poetą, zilustrowana była pięknymi zdjęciami z wojaży po całej Europie. Teraz każdy utwór Mickiewicza będzie nieco łatwiej zrozumieć!

Tym, którzy nie byli na lekcji, polecamy książki z serii “Podróże literackie” – dostępne do wypożyczenia w szkolnej bibliotece lub zajrzenie na blog p. Agnieszki: http://mojepodrozeliterackie.blogspot.com/