Jak wybrać szkołę ponadpodstawową?

Ósmoklasiści wkrótce staną przed trudnym wyborem nowej szkoły. Aby dobrze przygotować się do tej decyzji uczniowie klasy 8b wzięli udział w spotkaniach online z doradcą zawodowym. Podczas dwóch lekcji online pani Marta przedstawiła ósmoklasistom ofertę szkół ponadpodstawowych, omówiła zasady rekrutacji, pokazała, jak obliczyć punkty rekrutacyjne i oszacować swoje szanse dostania się do wymarzonej klasy, szkoły oraz jak tworzyć listę preferencji. Najcenniejszą radą jest z pewnością zachęta do systematycznej pracy, by jak najlepiej przygotować się do egzaminu oraz uzyskać najwyższe wyniki na świadectwie.

Przed nami spotkanie informacyjne online dla  rodziców ósmoklasistów prowadzone przez doradców zawodowych  – 26 listopada o godzinie 17.30 na Teamsach.