Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice,

od 12 do 25 marca br. zgodnie z decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa funkcjonowanie naszej szkoły zostaje czasowo ograniczone.
         12 i 13 marca, nie będą prowadzone już zajęcia dydaktyczne. Od godz. 7.00 do godz. 17.00 będzie jedynie sprawowana doraźna opieka nad zdrowymi uczniami, którym rodzice/opiekunowie nie mogli zapewnić jej w domu. Dzieci, które przyjdą do szkoły, proszę kierować do świetlicy lub do sal, w których w danym momencie mieliby lekcję.
Od 16 marca 2020 r. do 25 marca 2020 r.  zostają zawieszone wszystkie zajęcia, również opiekuńcze, więc szkoła będzie zamknięta dla wszystkich uczniów.

OBIADY od 12 do 25 marca 2020 nie będą wydawane.

W czasie ograniczonego funkcjonowania szkoły, nauczyciele będą przygotowywać dla uczniów zestawy zadań do pracy w domu i rozsyłać je poprzez wiadomości na e-dzienniku Librus. Podobnie będą wyglądały konsultacje z nauczycielami.

Drogi Rodzicu, zachęcaj swoje dziecko do samodzielnej nauki.
Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl udostępnione zostały e-materiały do wykorzystania przez nauczycieli lub do samodzielnej nauki przez uczniów. Epodręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych.
Uświadom swojemu dziecku, że to nie jest czas ferii, czas wolny. Jest to okres  kwarantanny, który powinni spędzić w domu. Wizyty w galeriach handlowych, częste korzystanie ze środków komunikacji publicznej, przebywanie w dużej grupie ludzi są obecnie niewskazane.
Przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny.
Rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.
Rodzicom, którzy mają dziecko do 8 lat, przysługuje zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie ZUS.

Proszę o uważne śledzenie komunikatów Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły poprzez portal LIBRUS, stronę internetową szkoły.

Aldona Olechno  dyrektor szkoły

11 marca 2020 r.