Jak nie czytam, jak czytam

1logo0 czerwca 2016 r. włączymy się do ogólnopolskiej akcji czytelniczej. Zachęcamy wszystkich uczniów klas 1-6 do udziału w biciu rekordu czytania w jednym momencie.

1. Bicie rekordu odbędzie się o godzinie 10.00. Wszyscy uczniowie zabierają tego dnia do szkoły książkę, którą będą czytać w czasie akcji ustanawiania rekordu.

2. Zachęcamy także do przyjścia w tym dniu do szkoły przebranym za swojego ulubionego bohatera z książki (przebranie musi być charakterystyczne i kojarzyć się z postacią).

3. Tego dnia (na stronie internetowej szkoły) odbędzie się premiera:

– książki – “Nieznane mity greckie” autorstwa uczniów  klasy 5c,

– filmów zachęcających do czytania autorstwa uczniów klasy 6c.

4. W szkolnej bibliotece w piątek można będzie zobaczyć wystawę książek w różnych językach. Bardzo prosimy uczniów i rodziców o wypożyczenie takich książek – można je przynieść do szkolnej biblioteki do czwartku (koniecznie podpisane).

5. Do czwartku trwa zbiórka książek i czasopism dla dzieci i młodzieży, które trafią na półki bookcrossingowe w naszej szkole. Jeśli macie w domu książki, z których już wyrośliście, których już nie czytacie, i chcecie się nimi podzielić, przynieście je do sali 32.