BohaterON w naszej szkole

Uczniowie klas siódmych i ósmych wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii  “BohaterON w Twojej Szkole 2023” realizowanej pod patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki. Jest to projekt o tematyce historycznej mający na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.

 

Na podstawie  opowiadania Renaty Piątkowskiej „Uparte serce tego miasta” uczniowie, pracując w zespołach reporterskich,  tworzyli artykuły o tematyce związanej z życiem i funkcjonowaniem mieszkańców Warszawy podczas powstania. Redagowali także podziękowania dla Powstańców za walk i poświęcenie dla Ojczyzny, które następnie zostały zamieszczone  na portalu „Dumni z Powstańców”- wirtualnym miejscu pamięci o Powstańcach i Powstaniu Warszawskim.

Za aktywny udział w projekcie szkoła otrzymała dwa egzemplarze gry “Cenzura”, dzięki której uczniowie będą mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę historyczną dotyczącą II wojny światowej.