Bezpieczny Dzień Dziecka-w duchu zdrowej rywalizacji

01.06.2018r. uczniowie klas 2-3 i 4-5 wzięli udział w Bezpiecznym Pikniku z okazji Dnia Dziecka i Turnieju Piłki Nożnej w centrum handlowym Magnolia Park. Wydarzenie zorganizowane zostało przez KMP we Wrocławiu oraz Stowarzyszenie Siemacha. Podczas imprezy dzięki programowi edukacyjnemu pod nazwą „Bezpieczniki TAURONA” dzieci mogły zobaczyć i wykonać całkowicie bezpieczne doświadczenia i eksperymenty fizyczne z zakresu elektryczności. Uczniowie mieli również możliwość zobaczenia sprzętu wykorzystywanego przez służby działające na rzecz bezpieczeństwa( Policji, Straży Pożarnej, Wojska). Komenda Miejska Policji przygotowała miasteczko rowerowe, strzelnicę laserową, koncert orkiestry policyjnej. Funkcjonariusze Policji odpowiadali na nurtujące pytania dzieci dotyczące ruchu drogowego i profilaktyki społecznej.

Jednak najbardziej oczekiwaną atrakcją były rozgrywki piłki nożnej. Uczniowie SP 28 rozegrali kilka meczy z uczniami wrocławskich i podwrocławskich szkół. Zmagania okazały się nie tylko zawodami sportowymi ale też niezapomnianą piłkarską przygodą. Mecze rozegrane zostały na wysokim poziomie sportowym, m.in. dzięki zdrowej i fajnej atmosferze oraz dobrej organizacji zespołów. Była to również doskonała okazja do promocji sportu i aktywnego stylu życia wśród uczniów szkół podstawowych. Publiczność (w tym również Rodzice naszych uczniów), która obserwowała zmagania naszych piłkarzy, była świadkiem wielu emocji, trików i popisów na boisku, a nade wszystko pasjonującej rywalizacji w duchu fair play. Uczniom do działania dodawały skrzydeł Panie: Aneta Stec, Aneta Ignasiak i Paulina Łukasik

Dzieciaki tego dnia smakowały waty cukrowej i innych słodkości. Całości imprezy dopełniły kulinarne dokonania 2 Wojskowego Oddziału Gospodarczego we Wrocławiu, które napełniły „żołądki” dzieciaków pyszną grochówką.

Każdy w tym dniu był wygrany i doceniony!