Plastyczne spotkania z Borejkami

W ramach  trzeciego ogólnopolskiego czytania Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz w czwartek 14 marca na lekcjach języka polskiego i w bibliotece szkolnej czytaliśmy książki z tej serii oraz  skończyliśmy przyjmowanie prac na  konkurs plastyczny, który polegał na wylosowaniu ilustracji z książki i nadaniu jej “nowego życia”. Warto w tym  miejscu zaznaczyć, że Małgorzata Musierowicz nie tylko napisała powieści z cyklu Jeżycjada, ale także je zilustrowała! Tak więc chętni uczniowie-uczestnicy konkursu mieli za zadanie dorysować do ilustracji ciąg dalszy tak, by “zgubić” w całości pracy wylosowany fragment. Pomysłowość i artyzm wykonania prac konkursowych przerósł nasze oczekiwania. Wkrótce ogłosimy wyniki konkursu. Zapraszamy do obejrzenia galerii prac: