Zakwalifikowaliśmy się do pilotażowego programu koszykówki

Komisja Konkursowa Polskiego Związku Koszykówki pragnie poinformować, iż w dniu 29 września br. spośród 16 ofert, które napłynęły do siedziby PZKosz wyłoniła cztery miasta, które wezmą udział w programie pilotażowym Szkolnych Młodzieżowych Ośrodków Koszykówki dla dziewcząt i chłopców.

Ośrodki dla dziewcząt zostaną utworzone w Poznaniu oraz Wrocławiu, natomiast dla chłopców w Radomiu i Białymstoku.

Nasza szkoła została zakwalifikowana do programu.

Zapraszamy do udziału w zajęciach wszystkie dziewczynki z klas IV, V, VI. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

klasy IV wtorek 15.30-17.00

klasy V czwartek 16.30-18.00

klasy VI środa 17.00-18.30

– Inauguracja działalności Szkolnych Młodzieżowych Ośrodków Koszykówki to nowy projekt upowszechniania koszykówki realizowany wraz z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Pilotażowo otwieramy cztery ośrodki i mamy nadzieję, że po pozytywnej ocenie ich działalności od 1 stycznia nowego roku będziemy mogli tę propozycję rozszerzyć na obszar całego kraju – mówi Grzegorz Bachański, prezes Polskiego Związku Koszykówki.

– Powstanie SMOK oznacza, że idą dobre czasy dla sportów zespołowych w naszym kraju, bo po siatkówce ruszamy w piłce ręcznej i koszykówce z podobnym projektem – dodaje Bachański.