XIII Festiwal Bajkopisarzy Piernikowa Chata

W roku szkolnym 2019/2020 kilkoro uczniów z naszej szkoły brało udział w XIII Festiwalu Bajkopisarzy Piernikowa Chata.
W pierwszym etapie uczestnicy pisali baśń na zadany temat. Praca Wiktorii z klasy 6b została wyróżniona. Serdecznie gratulujemy. Baśń napisana przez Gabrysię, również z klasy 6b, oczarowała jurorów – Gabrysia znalazła się w dziesiątce półfinalistów! Jesteśmy dumni mając
w szkole tak zdolnych uczniów.
Kolejny etap konkursu odbył się w marcu 2021 i był prawdziwym wyzwaniem. Podczas uroczystej gali przed szerszą publicznością finaliści powinni zaprezentować na scenie opowieści oparte na kanwie własnych tekstów. W tym roku, ze względu na pandemię, ten etap wyglądał nieco inaczej. Wystąpienia uczestników w tradycyjnej formie oglądała i oceniała komisja, natomiast pozostała część publiczności mogła podziwiać występy on-line. https://www.youtube.com/watch?v=tUrB9iKmhj4
Poniżej nagranie występu Gabrysi i pozostałych półfinalistów.
W załącznikach praca Wiktorii (pt. Ławka i czas Ławka i czas Wiktoria Makowska) i Gabrysi (pt. Magiczna szafa Magiczna szafa Gabriela Makowska), które zostały wyróżnione przez jurorów w pierwszym etapie konkursu.
Gratulujemy!