Wykłady i warsztaty dla rodziców

Strefa Rodzica SWPS we Wrocławiu
13 grudnia 2016 wykład i warsztaty dla rodziców

WYKŁAD „Skuteczne uczenie się”

Ileż razy słyszeliśmy „Ucz się, bo nie zdasz matury?!”, ileż razy sami wypowiadaliśmy słowa „Nie wystarczy się uczyć, trzeba się jeszcze nauczyć”. Dlaczego uczniowie i studenci mają problemy z przyswajaniem wiedzy? Czy pamięciowe wkuwanie nie jest skuteczne? Co pozwala na lepsze wyławianie informacji z naszego mózgu? Podczas spotkania z dr Anną Ziółkowską oraz Sławomirem Prusakowskim postaramy się odpowiedzieć na trudne pytania dotyczące pamięci i uczenia się. Zapraszamy na wykład i warsztat już 13 grudnia do wrocławskiej siedziby Uniwersytetu SWPS.

Termin i miejsce: 13 grudnia, godz. 17.00, sala 120

Prowadząca:
dr Anna Ziółkowska

Wstęp wolny po wcześniejszym wypełnieniu formularza zgłoszeniowego:

WARSZTAT I  „Jak wspierać dzieci w nauczeniu uczenia się”

Dlaczego podczas egzaminu czy sprawdzianu dzieci mają pustkę w głowie? Jak motywować dziecko do nauki? W jaki sposób przygotować głowę do uczenia się?

W trakcie warsztatu zostaną omówione najważniejsze błędy popełniane przez dzieci w trakcie uczenia się oraz sposoby przeciwdziałania i zapobiegania stosowaniu nieskutecznych technik nabywania wiedzy.

Uczestnicy warsztatu poznają skuteczne techniki uczenia się oraz motywowania dzieci do nauki. Dowiedzą się też, jak nauczyć dziecko czytania ze zrozumieniem.

Termin i miejsce: 13 grudnia, godz. 18.45, sala 116

Prowadząca:
dr Anna Ziółkowska

WARSZTAT II  „Jak rozwijać koncentrację u dziecka”

Termin i miejsce: 13 grudnia, godz. 19.00, sala 118

Prowadzący: