Wycieczka do Czech

W dniach 28-29 maja 2013 roku grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w wycieczce do Czech.

Pierwszego dnia zwiedziliśmy najpiękniejsze miejsca w Pradze spacerując malowniczymi, krętymi uliczkami starego miasta. Przed Zamkiem Królewskim na Hradczanach byliśmy świadkami zmiany warty honorowej, wstąpiliśmy do zabytkowej katedry, odpoczęliśmy we wspaniałych ogrodach wabiąc dumne pawie, przeszliśmy mostem Karola i na koniec obserwowaliśmy figurki apostołów na zegarze ratuszowej wieży. Był także czas na kupienie pamiątek.

Drugiego dnia odwiedziliśmy zaprzyjaźnioną szkołę w Hrochow Tynec, z którą nasi uczniowie współpracują w realizacji kolejnego projektu E-Twinning „Box of Basic Bagatells”. Zostaliśmy bardzo gościnnie przyjęci, a niespodzianką na powitanie była piosenka „Jozin z Bazin” zaśpiewana przez czeskie uczennice. W godzinach popołudniowych obejrzeliśmy imponujące skały w Adrspachu. Czeski przewodnik w bardzo zabawny sposób opowiadał nam o otoczeniu, co sprawiało, że słuchaliśmy go z zapartym tchem. Tak skutecznie przy wielkim wodospadzie prosiliśmy Karkonosza o wodę, że na koniec spaceru zaczął padać deszcz, jednak nawet to w takiej urokliwej scenerii bohatersko przeczekaliśmy.

Wróciliśmy do Wrocławia ze śpiewem na ustach, zadowoleni i pełni niezapomnianych wrażeń.