VII edycja Międzynarodowego Konkursu Ekologiczno-Prozdrowotnego

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu organizowanego przez SP 118.

„Świat  ptasich  prawd”

pod hasłem  „EKO skutecznie – dla ptaków bezpiecznie

Kategorie prac konkursowych (do wyboru – ilość kategorii dowolna):

1.   Prezentacja multimedialna „Niedoścignieni mistrzowie wielu dziedzin”: podniebne akrobacje, śpiew, sztuka kamuflażu, lekarze drzew, architektura, ptaki – pracownicy lotnisk; max 15 slajdów; program: Power Point, Prezi; uczestnicy – uczniowie kl. IV-VI,    max. 5 prac z jednej szkoły lub z zagranicy.

2. Film dokument „Ot wyzwanie – ptak na planie”: ptaki w mojej okolicy; czas 3-7 minut; format dowolny; uczestnicy – uczniowie kl. IV-VI,  max. 5 prac z jednej szkoły lub z zagranicy.

Uwaga: oceniane będą tylko prace autorskie, wykonane samodzielnie przez uczestnika, bez korzystania z Internetu.

3Kartka z pamiętnika „Z pamiętnika ptasiego podróżnika”– narracja pierwszoosobowa z uwzględnieniem zagrożeń w czasie migracji ptaków; format A-4, max 1 strona; czcionka „14” Times New Rom, odstęp „1,5”; uczestnicy – uczniowie kl. IV-VI,  max 5 prac z jednej szkoły lub z zagranicy.

Uwaga – niespełnienie powyższych warunków oraz rażące błędy ortograficzne, słownikowe i słowotwórcze dyskwalifikują tę pracę.

4. Fotografia „Ptaki w obiektywie” – zdjęcia matowe, format 20 x 30, uczestnicy w 3 grupach wiekowych: kl. I-III,  IV-VI i dzieci z oddziałów przedszkolnych (w „0” praca wspólna z rodzicami);max 5 prac ze szkoły lub z zagranicy z każdej kategorii wiekowej.

5. Praca plastyczna w trzech kategoriach wiekowych:

–  „Ptaki cudaki” –    kategorie wiekowe:

– oddziały przedszkolne – praca płaska,  format A3, technika dowolna;

–  kl. I-III –  praca przestrzenna z dowolnych materiałów;

–  „SOS dla zagrożonych  gatunków ptaków”– kl. IV-VI, format A3, techniki malarskie;  max 5 prac ze szkoły lub z zagranicy z każdej kategorii wiekowej.

6. Wiersz „Ptasie plotki”: objętość – max 4 zwrotki czterowersowe czcionką 20; uczestnicy – uczniowie z kl. I-III;  max 5  prac z jednej szkoły lub z zagranicy.

Dzieci wykonują prace samodzielnie i indywidualnie. Termin oddania prac  (eliminacje szkolne) – do 14 marca 2014