Trudne życiowe wybory…

1 2Jak wygląda życie w królestwie Yemai? Co tam trzyma Omara? Jaką decyzję podejmie chłopiec? Tego wszystkiego a nawet więcej dowiedzieli się uczniowie klasy 4b podczas wizyty w Teatrze Lalek.
11 maja 2017 r. obejrzeli piękne przedstawienie pt. “Yemaya królowa mórz” opowiadające o losach Omara – chłopca – uchodźcy. Po spektaklu aktorka Teatru Lalek – pani Edyta Skarżyńska  – opowiedziała uczniom, jak powstaje przedstawienie teatralne, jak tworzone są lalki (jest to czynność wymagająca wielkiego talentu i koronkowej pracy wielu artystów), jakie są ich rodzaje i, co wzbudziło szczególną radość, nauczyła animować lalki!!! Uczniowie od podszewki poznali pracę aktorów i niebawem będą się sami sprawdzać w takiej roli!!!