Tego jeszcze nie było-lekcje na stadionie

W czasie gdy starsi koledzy zmagali się z próbnym egzaminem ósmoklasisty z matematyki, uczniowie klasy 6b zgłębiali wiedzę z geometrii oraz przyrody na trzecim pod względem wielkości stadionie w Polsce. Wizyta w tym miejscu dostarczyła iście sportowych wrażeń zwłaszcza podczas rozwiązywania zadań matematycznych związanych z obiektem, na który uczniowie odwiedzili. Po lekcji matematycznej przyszegł czas na tematykę przyrodniczą-wstęp do chemii, z którą szóstoklasiści spotkają się bliżej w następnym roku.

Zajęcia wzbogacane były o ciekawostki związane ze Stadionem miejskim oraz piłką nożną-poznaliśmy wiele sekretów, o których nie ma pojęcia przeciętny kibic. Największe atrakcje towarzyszyły nam podczas ostatniej części wizyty-zwiedzania obiektu. Każdy mógł poczuć się jak trener i wziąć udział w konferencji prasowej, usiąść na ławce rezerwowych, zeregenerować się w szatni Śląska Wrocław, stanąć w szeregu na zielonym dywanie jak reprezentacja przed wyjściem na murawę, a nawet spędzić chwilę w stadionowym areszcie. To i tak nie wszystkie hity tej wizyty-o resztę dopytajcie kolegów i koleżanki z 6b 🙂