Szkolny konkurs mitologiczny “Tropiciele greckich mitów”

LOGO KONKURSU tROPICIELE MITÓW

REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU MITOLOGICZNEGO

„Tropiciele greckich mitów”

1.Konkurs literacki „Tropiciele greckich mitów” przeznaczony jest dla uczniów klas piątych Szkoły Podstawowej nr 28 im. Generała Leopolda Okulickiego we Wrocławiu
2. Konkurs odbywa się na terenie Szkoły Podstawowej nr 28 we Wrocławiu.

1. Konkurs podzielony jest na dwa etapy:

I – pisemny – w formie testu

II – ustny – w formie gry planszowej.

1. Konkurs sprawdza wiedzę na temat mitologii greckiej (wybranych utworów) autorstwa Jana Parandowskiego.
  2. Lista obowiązkowych mitów znajduje się w załączniku 1 – poniżej.
  3. Pierwszy etap konkursowy ( pisemny testu) dotyczy tylko mitu o Heraklesie.
  4. Do drugiego etapu konkursu kwalifikują się uczniowie, którzy uzyskają z testu powyżej10 punktów.
  5. Wyniki części pierwszej zostaną podane na tablicy ogłoszeń obok pokoju
    nauczycielskiego oraz w e-dzienniku w terminie do 7 dni od napisania testu.
  6. Drugi etap konkursowy (gra planszowa) dotyczy mitów zamieszczonych w załączniku.
  7. Gra mitologiczna (drugi etap konkursu) odbędzie się w grupie min. dwuosobowej.
  8. Nad prawidłowym przebiegiem gry czuwają uczniowie z koła artystyczno-literackiego z klasy 5c pod opieką p. Moniki Hercuń.
  9. Zwycięzcą konkursu zostaje osoba, która jako pierwsza dotrze do mety. O kolejności pozostałych miejsc decyduje kolejność ukończenia gry przez pozostałych uczestników konkursu.
  10. Dyplomy oraz nagrody otrzymują uczniowie, za zajęcie I, II, III miejsca.
  11. Wyniki drugiego etapu konkursu zostaną podane na tablicy ogłoszeń obok pokoju nauczycielskiego oraz w e-dzienniku w terminie do 7 dni od rozegrania gry planszowej.

15. Harmonogram konkursu znajduje się w załączniku 2 – poniżej.

Dodatkowych informacji na temat konkursu udziela komisja konkursowa
w  składzie:
         Przewodniczący-Dorota Bieniek – kl. 5c
         Zastępca– Hanna Kordas – kl. 5c
         Członkowie – ucz. kl. 5c Wojciech Adamaszek, Dorota Lubowiecka, Ola Pawłowska, Zuzanna Sobieska
Opiekun koła literacko – artystycznego – pani Monika Hercuń

Z a ł ą c z n i k  1

Wykaz mitów, “Mitologia”  Jan Parandowski.

Znajomość poniżej zamieszczonych mitów jest wymagana w konkursie “Tropiciele greckich mitów”.

1. Amfitryta …………………………. str. 138-140
    2. Artemida ………………………….. str. 74-79
    3. Dedal i Ikar ……………………….   str. 213-215
    4. Demeter i Kora …………………   str. 110-116
    5. Herakles (Herkules) …………   str. 168-182
    6. Moiry ………………………………   str. 157-159
    7. Poseidon ………………………….   str. 138-142
    8. Prometeusz………………………   str. 44-48
    9. Puszka Pandory  ………………   str. 45-46,  49
    10. Tkanina Arachne  ……………   str. 65

Z a ł ą c z n i k   2

Harmonogram  konkursu “Tropiciele greckich mitów”

Daty poszczególnych etapów konkursu mogą ulec zmianie z przyczyn niezależnych od organizatora.   O każdej zmianie zainteresowani będą informowani poprzez e-dziennik, stronę szkolną www lub tablicy ogłoszeń na piętrze (obok pianina).

styczeń 2018 r. – podanie uczniom i ich rodzicom informacji o I etapie konkursu;

luty 2018 r.  –  I etap konkursu – test pisemny na temat mitu o Heraklesie;

do 15.03.2018 r. – podanie wyników I etapu konkursu (strona internetowa, e – dziennik);

marzec 2018 r. – podanie uczniom i ich rodzicom informacji o II etapie konkursu;

kwiecień 2018 r. – II etap konkursu – planszowa gra mitologiczna na temat mitów J. Parandowskiego (wg wykazu w zał. 1);

do 15.05.2018 r.  – podanie wyników II etapu konkursu (strona internetowa, e – dziennik);

czerwiec 2018 r. – wręczenie nagród konkursowych na apelu podsumowującym naukę.

opracowali uczniowie koła artystyczno-literackiego z kl.5c pod opieką nauczyciela j. polskiego SP 28 we Wrocławiu p. Moniki Hercuń