Spotkanie czytelnicze w parku

28 kwietnia 2022 r. poszłam razem z panią z biblioteki i innymi uczniami z klas 4, 5 do Parku Grabiszyńskiego, gdzie odbyło się spotkanie czytelniczo-edukacyjne w ramach akcji “Cały Wrocław czyta”. Polegało ono na wspólnych zabawach, w których można było wykazać się wiedzą książkową np. o życiu zwierząt czy roślin. W zamian za to dostawaliśmy nagrody, takie jak: książki, tatuaże, przypinki, naklejki lub słodycze. Oprócz zabaw zawiesiliśmy drewniane tabliczki na dwóch drzewach (były nimi sosna i dąb), które miały oznaczać porządek i sympatię do środowiska oraz układaliśmy serce z prawdziwych kwiatów.
Moim zdaniem było to bardzo interesujące wyjście, gdzie miałam bliski kontakt z przyrodą, a w otoczeniu drzew i zieleni parku miło było spędzić czas na rozmowach o naszym świecie i najbliższym środowisku.
Park Grabiszyński znam ze wspólnych wypraw rodzinnych, razem z rodzicami i siostrami spacerujemy często lub jeździmy tam na rowerach. Teraz jeszcze bardziej polubiłam to miejsce i będę tu z przyjemnością wracać.

Emilka 4b