Słownik polsko-polski z udziałem naszych uczniów

W sobotnie popołudnie 15 grudnia grupa uczniów z klas 8c i 6a, 6b wybrała się do biblioteki Instytutu Geografii na Uniwersytecie Wrocławskim na nagranie 416 odcinka programu telewizyjnego Słownik polsko-polski.

Bezpośredni udział w programie wzięli: Natalia, Milena i Maciej, którzy uczestniczyli w rozmowie z profesorem Janem Miodkiem i zadali mu ciekawe pytania związane z językiem polskim.

W tym czasie pozostali uczniowie obserwowali, jak wygląda nagranie takiego programu, a po jego zakończeniu był czas na złożenie świątecznych życzeń, rozmowę z Panem Profesorem, Panią dr Justyną Janus-Konarską oraz  reżyserem Panem Witoldem Świętnickim oraz podziwianie  przepięknej biblioteki.

W drodze powrotnej odwiedziliśmy jatki – a co oznacza to słowo, dowiecie się w programie z udziałem naszych uczniów już 26 stycznia o godzinie 17.00 na TVP Polonia. Zapraszamy 🙂

Tymczasem zachęcamy do wzbogacenia wiedzy o polszyźnie  i obejrzenia wcześniejszych odcinków na: