“Śladami Stasia i Nel”- międzyprzedmiotowy projekt w klasie 5B

Na lekcjach j. polskiego, techniki i plastyki uczniowie klasy 5B realizowali projekt edukacyjny, którego głównym celem było podsumowanie pracy z lekturą “W pustyni i w puszczy”. Pracując w zespołach, podczas zajęć j. polskiego zredagowali instrukcję do gry  oraz stworzyli zestawy pytań związanych z problematyką powieści H. Sienkiewicza.  Na plastyce opracowali szatę graficzną planszy do gry, natomiast na technice przygotowali pudełka oraz kostki i pionki, które zostały wykonane za pomocą narzędzi do obróbki drewna zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Praca nad planszówkami, a następnie ich testowanie wzbudziły w dzieciach ogromny entuzjazm.

Realizacja projektu była dla uczniów nie tylko pełną emocji, nietypową formą utrwalenia treści lektury “W pustyni i w puszczy”, lecz również nauką zdrowej rywalizacji oraz współpracy.