Powstańcy ’44 – pamiętamy – nasz udział w ogólnopolskim projekcie

Od września do końca listopada 2020 roku uczniowie klas 8a, 8b podczas lekcji języka polskiego i historii realizowali ogólnopolski projekt “Powstańcy’44-pamiętamy”. W inicjatywie wzięło udział 135 nauczycieli z 68 szkół z całej Polski. Nasza szkoła była jedną z ośmiu szkół na Dolnym Śląsku  i trzech we Wrocławiu, które dołączyły do projektu. Celem było rozwijanie wiedzy historycznej dotyczącej Powstania Warszawskiego oraz rozbudzanie uczuć patriotycznych wśród młodzieży w oparciu o realizację podstawy programowej.
W czasie lekcji uczniowie poznawali twórczość K.K. Baczyńskiego, A, Świrszczyńskiej, M. Wańkowicza, przygotowywali prezentacje historyczne m.in. nt codziennego życia podczas powstania, roli młodzieży w tych dniach, harcerskiej poczty polowej. Rozmawialiśmy na temat roli Muzeum Powstania Warszawskiego oraz zastanawialiśmy się, jak nie dopuścić do wojen.

To był bardzo wartościowy czas, w przyszłym roku do udziału zaprosimy kolejnych uczniów klas ósmych.