POMOC DLA FABIANA – podsumowanie akcji, podziękowania i…

W imieniu rodziców Fabiana, z ogromną radością, przekazuję wszystkim darczyńcom serdeczne podziękowania za pomoc i wiarę z nią związaną, że nie są osamotnieni w walce o zdrowie syna.

Naszemu byłemu uczniowi, Fabianowi Mrożkiewiczowi, który dzielnie walczy o zdrowie, przyjmuje kolejne dawki leków na oddziale onkologii we wrocławskim Przylądku Nadziei, zebrane przez naszą szkolną społeczność pieniądze będą potrzebne na dodatkowe, odpłatne leczenie po przeszczepie szpiku.

Zebraliśmy i przekazaliśmy Fundacji: ponad 1300zł 

W podziękowaniu za nasze zaangażowanie w zbiórkę charytatywną pracownicy fundacji przekazali na ręcę opiekuna Szkolnego Klubu Wolontariatu SP28 we Wrocławiu książkę “Sekretny dziennik Bianki Pomorskiej”, przybliżającą życie dzieci ze zdiagnozowanym nowotwotowrem. Wydawać by się mogło, że to co najmniej dziwny pomysł na książkę, ale po jej przeczytaniu bardzo szybko zmienia się zdanie. Choroba, której nazwa wywołuje panikę, opowiedziana z perspektywny dziecka, poznawanie zasad leczenia, czy choćby rozszyfrowanie nazwy “rak” jest cenną nauką życia, zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Decyzją szkolnych wolontariuszek, zajmujących się zbiórką dla Fabiana książkę przekażemy szkolnej bibliotece, by każdy mógł do niej zajrzeć i przekonać się, że było warto.