Po co właściwie czytać? – szukamy odpowiedzi na spotkaniu ze szwedzką pisarką Asą Lind

W czwartek 7 marca cztery uczennice klasy 3c wraz z nauczycielkami naszej szkoły wzięły udział w spotkaniu ze szwedzką pisarką Asą Lind, autorką serii książek o Piaskowym Wilku i Karusi. Konferencja organizowana przez WCDN oraz wydawnictwo Zakamarki poświęcona była tematowi rozwijania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży a rozpoczęła się od prezentacji lektur przygotowanej przez uczniów klas 4a, 5c, 6b:

 

Autorka z uwagą wysłuchała spostrzeżeń uczniów naszej szkoły, następnie podzieliła się ze zgromadzonymi w sali DCF nauczycielami, bibliotekarzami, dyrektorami swoimi doświadczeniami w temacie własnej twórczości, czytania książek, odniosła się problemu czytelnictwa w jej ojczyźnie i z ciekawością dopytywała, jak wygląda on w naszym kraju. Odpowiedziała też na pytania od najmłodszych czytelników – Leny, Zosi, Oliwii, Poli oraz tych nieco starszych, zdradziła plany na kolejne książki i wyjaśniła kilka tajemnic dotyczących Piaskowego wilka. W holu kina podziwiała także prace uczniów (w tym także naszej szkoły) inspirowanych książkami o Piaskowym Wilku.

W przerwie spotkania trzecioklasistki wręczyły pisarce laurkę i pamiątki związane z naszą szkołą, którymi Pani Asa była zachwycona, jak sama podkreślała, będzie jedyną osobą w Szwecji posiadającą krasnala Poldka i unikatową torbę z logo SP28.

To było wspaniałe spotkanie czytelnicze!