Pierwsze skrzynki bookcrossingowe na naszym osiedlu!

W słoneczne czwartkowe przedpołudnie przed naszą szkołą oraz na terenie ogródków działkowych “Kwitnąca dolina” zostały otwarte dwie skrzynki bookcrossingowe i uwolnione pierwsze książki!

W  uroczystości wzięli udział zaproszeni goście-konsultanci WCDN -p. Lidia Zyga i p. Robert Syta oraz reprezentacja uczniów naszej szkoły w strojach inspirowanych literaturą. Pomysłodawczynią tej inicjatywy jest p. Beata Pytlarz-nauczycielka biblioteki w naszej szkole. To pierwsze skrzynki bookcrossingowe na Muchoborze Małym, inne można spotkać w całym Wrocławiu, a nawet w świecie.

Bookcrossing polega na dzieleniu się książkami z ludźmi-jeśli masz książki, z którymi chcesz się już rozstać, umieść je w takiej skrzynce i wypożycz z niej lekturę dla siebie. Ważne, by zabrane książki po przeczytaniu odłożyć z powrotem do skrzynki, by mogli je przeczytać także inni.