Niebieska wstążka dla drzew w SP28

28 listopada 2019 roku odbędzie się finał projektu NIEBIESKA WSTĄŻKA DLA DRZEW w naszej szkole.
Decyzją Rady Pedagogicznej SP28 niebieską wstążką otoczymy rosnący przed szkołą dąb pamięci poświęcony kpt Albinowi Stanisławskiemu – oficerowi zamordowanemu w Katyniu w 1940 roku.
Uczniowie naszej szkoły do 26 XI wybiorą dla drzewa imię. Podczas godzin wychowawczych stworzony zostanie savoir-vivre dla drzew. W ramach projektu ogłoszony został szkolny i międzyszkolny konkurs plastyczny dla uczniów klas 0-3 pt. DRZEWO ŻYJE, każda klasa przygotowuje plakat związany z drzewami w różnych aspektach życia. Prace uczniów zostaną wyeksponowane na wystawach w szkolnych korytarzach.

Projekt ekologiczny poświęcony drzewom realizowany jest w ramach akcji „Cały Wrocław czyta”.
Ma on na celu wzmocnienie świadomości o bezcennej roli drzew w ekosystemie miejskim. Szkoły i przedszkola tworzą savoir-vivre dla drzew, otaczają drzewa niebieskimi wstęgami z napisami: Dla ciebie walczę ze smogiem, produkuję dla ciebie tlen, dzięki mnie żyjesz.
Projekt realizowany jest we współpracy z WCDN, Biurem Ochrony Przyrody i Klimatu,Wydawnictwem „Otwarte”, akcją społeczną „Niebieska wstążka dla drzew”.
Placówki również realizujące projekt to: Przedszkole nr 71, Szkoła Podstawowa nr 29, Szkoła Podstawowa nr 96, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5, Przedszkole nr 51, Szkoła Podstawowa nr 82, Szkoła Podstawowa nr 61, Szkoła Podstawowa nr 50, Przedszkole nr 20, Szkoła Podstawowa nr 47, Zespół Szkół nr 6, Przedszkole nr 141, Polsko- Niemiecka Szkoła Podstawowa, Przedszkole nr 77, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3.