Lekcja dendrologii w 6c

W ramach realizowanego w klasach 4a i 6c na lekcjach polskiego, przyrody, geografii, plastyki projektu DRZEWO ZNACZY WIĘCEJ NIŻ JEGO DREWNO uczniowie klasy 6 c wzięli udział w lekcji dendrologii, która odbyła się w ZS nr 3 na ulicy Szkockiej. Zajęcia prowadziła uczennica klasy 3. technikum – kierunek architektura krajobrazu – Estera pod kierunkiem swojej nauczycielki p. Natalii Zalewskiej.

Zajęcia rozpoczęły się od wytłumaczenia nazwy przedmiotu (dendrologia to nauka o drzewach), omówienia funkcji drzew i podkreślenia ich ważnej roli w naszym życiu na bardzo obrazowych przykładach. Następnie przedstawiono różne gatunki drzew iglastych, była okazja do poznania nie tylko ich  cech charakterystycznych przez obserwację gałęzi i szyszek ale także wymagań szczególnych i  zastosowania. Na koniec szóstoklasiści mogli sprawdzić swoją wiedzę z lekcji odpowiadając na pytania w quizie.

Zdecydowanie wzbogaciliśmy swoją wiedzę na ten temat.