Klasa 1a z szansą na sukces u boku aktywnych i zaangażowanych rodziców!

Klasa 1a z szansą na sukces u boku aktywnych i zaangażowanych rodziców!

Uczniowie klasy Ia mieli wiele okazji, aby czerpać wielką radość i przyjemność z zajęć przeprowadzonych przez rodziców ich klasowych koleżanek i kolegów. Dzięki zaangażowaniu i wsparciu ze strony rodziców uczniowie uczestniczyli w licznych zajęciach, w tym w zajęciach językowych, przyrodniczych, artystycznych i muzycznych.

Już na początku nauki w klasie Ia uczniowie brali udział w warsztatach przyrodniczo – ekologicznych przygotowanych i przeprowadzonych przez Panią Agnieszkę, mamę naszej koleżanki Zosi. Zajęcia odbyły się w przydomowym ogrodzie przy sprzyjającej aurze. Wszyscy uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach, dzięki którym poznali warunki uprawy i pielęgnacji roślin w szklanym naczyniu. W efekcie podjętych działań stworzyli własny „Las w słoiku”. Na zakończenie uczniowie otrzymali dyplomy Młodego ogrodnika.

W październiku uczniowie uczestniczyli zajęciach nauki języka niemieckiego, które przeprowadziła Pani Małgorzata, mama naszego kolegi Kuby. Uczniowie mieli okazję nauczyć się poprawnej wymowy słów oraz poznać znaczenie podanych nazw w języku niemieckim. Nauka języka obcego przez zabawę sprawiła, że zajęcia były bardzo ciekawe i pochłonęły całą uwagę dzieci. Na pamiątkę tych wyjątkowych zajęć uczniowie otrzymali piękne dyplomy.

Niezmiernie dużym zainteresowaniem cieszyły się wszystkie zajęcia artystyczne, które przygotowywała i przeprowadzała Pani Agnieszka, mama Zosi. Uczniowie z wielkim upodobaniem wykonywali różne prace plastyczne w oparciu o zgromadzone materiały. Zainspirowani do własnej aktywności twórczej wykonali dużo nietuzinkowych, godnych podziwu i uznania prac plastycznych. Chociaż część zajęć odbyła się w ramach nauczania zdalnego, to dzieci wykazały dużo dobrej woli i chęci do kreatywnej i satysfakcjonującej pracy. Między innymi malowali na płótnie, tworzyli kompozycje przestrzenne oraz tworzyli prace praktyczne.

W maju odbyły się kolejne zajęcia językowe. Tym razem uczniowie mieli dogodną sposobność, aby uczestniczyć w zajęciach nauki języka hiszpańskiego. Zajęcia ponownie przygotowała i przeprowadziła Pani Agnieszka, mama Zosi. Uczniowie poznali poprawną wymowę i znaczenie słów zgromadzonych wokół omawianych wątków tematycznych. Ponadto poznali wiele ciekawostek o Hiszpanii. Na zakończenie zajęć uczniowie otrzymali oryginalne dyplomy hiszpańskie.

Również w maju klasa Ia uczestniczyła w zajęciach muzycznych przeprowadzonych przez Pana Piotra, tatę naszej koleżanki Tosi. Saksofonista zaprezentował dzieciom swój instrument muzyczny oraz omówił jego charakterystyczne cechy budowy. Następnie zagrał na saksofonie kilka popularnych utworów muzycznych. Podczas jego występu uczniom towarzyszyły wielkie emocje.

Galerie:

Warsztaty w ogrodzie

Zajęcia muzyczne

Nauka języka hiszpańskiego