IV OGÓLNOPOLSKIE CZYTANIE JEŻYCJADY W SP28 – konkursy dla klas 4-8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SZCZEGÓŁY:

1. KONKURS RODZINNY – korzystając z tego, że w domu siedzą całe rodziny, zapraszamy do zrobienia zdjęcia – portretu rodziny Borejków. Może nie każda rodzina jest tak liczna, jak Borejkowie, ale to nie szkodzi. Ważne, by na zdjęciu były minimum dwie osoby,  im więcej tym lepiej. Oczywiście zadbajcie o charakteryzację, by oddać cechy szczególne bohaterów książek z tej serii.
Zgłoszenie zdjęcia na konkurs jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na publikację pracy na stronie szkoły.
2. KONKURS LITERACKI – pamiętnik z czasów kwarantanny rodziny Borejków – wciel się w rolę członka rodziny Borejków (mama, tato, siostry) i napisz kilka kartek z pamiętnika relacjonujących życie ich rodziny podczas kwarantanny, wykaż się znajomością miejsca, bohaterów, ale stwórz oryginalną pracę. Pamiętaj o cechach pamiętnika, zadbaj o poprawność językową, ortograficzną i interpunkcyjną. Objętość pracy 200-300 słów, czcionką 12, Time new roman.
3. KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA – wybierz fragment dowolnej książki z serii Jeżycjada, naucz się pięknie czytać ten fragment i nagraj swoje czytanie np. na telefonie. Jeśli wybierzesz fragment z  podziałem na role, możesz do czytania zaprosić rodzinę, to podniesie wartość pracy. Nagranie audio  – 5-7 minutowe prześlij na podany niżej adres. Pamiętaj, by w nagraniu podać tytuł i autora książki oraz kto czyta.

Przesłanie pracy na konkurs jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na jej publikację na stronie szkoły. Prace prześlij na adres e.chawar@sp28.wroc.pl do 5 maja 2020r.

 

Propozycja dla wielbicieli ciast i pieczenia:

Upiecz  sam lub z rodziną “Świąteczne ciasto z Jeżycjady” wg przepisów M. Musierowicz umieszczonych w poszczególnych częściach serii  Jeżycjada lub “Łasuchu literackim”. Po upieczeniu prześlij zdjęcie wypieku  + przepis z książki wraz z tytułem lektury, punkty dodatkowe za wiarygodność literacką otoczenia ciasta (rodzinka, klimat – inwencja własna).  Nagroda niespodzianka.

Życzymy wspaniałej czytelniczej zabawy!