III ogólnopolskie czytanie Jeżycjady

W marcu  zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w III Ogólnopolskiej akcji czytania Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz. Już drugi raz bierzemy udział w kolejnej edycji czytania, w ubiegłym roku pomysł spotkał się z dużym zainteresowaniem uczniów.

W tym roku w ramach akcji proponujemy:
– dwa osobne  konkursy czytelnicze dla uczniów klas 4-8 – na podstawie książek: “Ida sierpniowa” oraz “Opium w rosole”, które polegają na rozwiązaniu testu do lektury – termin 29 marca 2019
konkurs plastyczny  na podstawie ilustracji do książek z cyklu Jeżycjada – termin oddania prac 12 marca
– czytanie książek
z serii Jeżycjada na lekcjach języka polskiego oraz w bibliotece – budynek przy ulicy Greckiej 14 marca oraz  w bibliotece budynek przy ul. Szkockiej 13 marca.
– eksperyment społeczny, o którego wynikach poinformujemy na zakończenie akcji.
Szczegółowe regulaminy konkursów opublikowane w ogłoszeniach w dzienniku elektronicznym.

Relację z ubiegłorocznych działań można przypomnieć sobie klikając w link: