Godzina kodowania

Druga edycja Godziny Kodowania, 2014/2015

Zachęcamy uczniów naszej szkoły wraz z ich rodzinami do wzięcia udziału w drugiej edycji akcji Godzina Kodowania.

Zeszłoroczna inicjatywa Godziny Kodowania, organizowana w ramach Tygodnia Informatyki (Computer Science Education Week), drugi tydzień grudnia), okazała się olbrzymim sukcesem, który przerósł oczekiwania organizatorów. Wzięło w niej udział ponad 52 miliony uczestników z całego świata. Organizatorzy postawili więc sobie kolejny cel — osiągnąć 100 milionów uczestników w trakcie tegorocznej realizacji tej inicjatywy. Cieszy również popularność tej inicjatywy w Polsce, chociaż nie znamy dokładnej liczby uczestników.

W tym roku proponujemy zestawy zadań, mające związek z programowaniem, dla uczniów na różnych poziomach zaawansowania swoich umiejętności. W większości poniższych przypadków, elementy środowisk aktywności uczniów w programowaniu oraz polecenia do wykonania zostały przełożone na język polski.