Finał akcji Niebieska wstążka dla drzew – Staszek uhonorowany!

28 listopada  2019 roku w samo południe w naszej szkole odbył się finał akcji Niebieska wstążka dla drzew w SP28. Impreza rozpoczęła się od części oficjalnej. Swą obecnością zaszczycił nas reprezentujący Prezydenta Miasta – p. wicedyrektor Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego p. Jacek Pluta, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej p. Łukasz Olbert, konsultanci WCDN
p. Lidia Zyga i p. Robert Syta – inicjatorzy akcji, przewodnicząca Rady Osiedla Muchobór Mały – p. Irena Wasilewska, przewodnicząca Rady Osiedla Muchobór Mały SM Metalowiec – p. Halina Łuć, reprezentantki placówek biorących udział w akcji oraz uczniowie – przewodniczący klas 1-8.

Zebranych powitała p. Dyrektor Aldona Olechno wspominając o szkolnych tradycjach zwłaszcza w aspekcie dbałości o środowisko oraz działaniach podjętych w szkole w ramach akcji Niebieska wstążka dla drzew (savoir-vivre dla drzew). Następnie uczennice zaprezentowały drzewo, które postanowiliśmy opasać niebieską wstążką (prezentacja: Dąb-pamięci), wysłuchaliśmy poetyckiej opowieści o dębie oraz wspólnie zaśpiewaliśmy hymn akcji – piosenką „Drzewo” Stanisławy Celińskiej. Głos zabrali zaproszeni goście – p. Lidia Zyga opowiedziała o idei akcji i perspektywach jej rozwoju, p. Jacek Pluta – absolwent naszej szkoły – docenił w swojej wypowiedzi nowoczesny patriotyzm promowany w naszej szkole, p. Łukasz Olbert zachęcił uczniów do sadzenia drzew w Parku Tysiąclecia. Ze wspaniałą inicjatywą wystąpiła p. Irena Wasilewska proponując ze strony seniorów osiedla pomoc w robieniu na drutach niebieskich szalików dla drzew na zimę!

Po części oficjalnej zgromadzeni udali się przed szkołę, gdzie uroczyście nadali dębowi imię Staszek i opasali go niebieską wstążką. Wspólne zdjęcie upamiętniło tę wyjątkową chwilę.