Festiwal Piosenki Międzynarodowej

21 czerwca 2016 r.  w Międzynarodowym Dniu Święta Muzyki odbył się w naszej szkole Festiwal Piosenki Międzynarodowej, który rozpoczęliśmy i zakończyliśmy odśpiewaniem piosenki Majki Jeżowskiej „Wszystkie dzieci nasze są”.

Następnie uczniowie zaprezentowali piosenki w różnych językach. Najczęściej wykonywanym utworem był kanon „Panie Janie” – wykonany po francusku, japońsku, polsku, holendersku. Duży aplauz zdobyła piosenka w języku rosyjskim „Pust wsiegda budiet sołnce” oraz „Czunga czanga”.  Brawurowo wykonano też przeboje: po ukraińsku „Radio Helo” grupy Eney, po hiszpańsku Michela Teló – „Ai Se Eu Te Pego”  i  w języku chińskim zespołu Bayer Full „Wszyscy Polacy”. Nie zabrakło piosenek egzotycznych klimatów: kenijskiej „Hakuna matata” oraz  „In the jungle”. Najbardziej wielojęzycznym utworem był „ Havenu szalom alehem” – zaśpiewany po niemiecku, angielsku, francusku, rosyjsku, łacinie, po polsku i  w jidisz. Dodatkową atrakcją był przygotowany przez grupę szóstoklasistek pokaz tańca do piosenki arabskiej.