Bolko Mały z SP28 w Ogrodzie Botanicznym

 

Podróże w czasie są możliwe nie tylko podczas omawiania lektur – przekonali się o tym uczniowie biorący udział w tegorocznym średniowiecznym czytaniu w Ogrodzie Botanicznym 18 maja 2023 roku.

Reprezentacja uczniów naszej szkoły: Ada, Łucja, Agata, Emilka, Lena i Karyna (5b), Piotr i Paweł (5c) oraz Szymon (4c) przenieśli się dosłownie do średniowiecza wcielając się w role bohaterów książki Grażyny Bacewicz “Bolko Mały” w przedstawieniu, które zaprezentowali podczas otwarcia imprezy. Uczniowie mieli także okazję wysłuchać fragmentu powieści historycznej wrocławskiej pisarki p. Doroty Pudy-Pająk, wziąć udział w grach, zabawach, quizach a nawet poprowadzić wspólny taniec!

Bardzo dziękujemy panu Sławomirowi – pracownikowi naszej szkoły – za przygotowanie unikatowego nakrycia głowy dla Bolka Małego!

Czas wspólnie spędzony w tak pięknej scenerii Ogrodu Botanicznego był okazją nie tylko do wspólnego celebrowania miłości do książek ale także do radosnej integracji. Nie mogło nas tam zabraknąć!