65 lat minęło…

W piękne, słoneczne przedpołudnie 24 maja 2019 roku uczniowie, pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście rozpoczęli obchody jubileuszu 65-lecia Szkoły Podstawowej nr 28 imienia Generała Leopolda Okulickiego we Wrocławiu.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą świętą w Kościele p.w. Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w intencji uczniów, absolwentów oraz pracowników szkoły, którą koncelebrował Jego Ekscelencja Ojciec Biskup Jacek Kiciński. Życząc szkolnej społeczności wielu kolejnych lat powodzenia i sukcesów Ojciec Biskup podkreślał i doceniał wszechstronne działania naszej szkoły zwłaszcza w obszarach patriotyzmu oraz wolontariatu.

Dalsze świętowanie miało miejsce w budynku SP28 przy ulicy Greckiej 59. Swoją obecnością zaszczyciło uroczystość wielu znamienitych gości – wśród nich Kurator Oświaty Roman Kowalczyk, Wiceprezydent Wrocławia Sebastian Lorenc, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Wrocławia  – Łukasz Olbert, przedstawiciele Rady Osiedla Muchobór Mały, dyrektorzy szkół, przedszkoli, byli nauczyciele i pracownicy szkoły, rodzice i absolwenci.
W swoim wystąpieniu Kurator Oświaty zwrócił uwagę na gościnność i wyjątkową atmosferę naszej szkoły, której doświadczył w czasie tej krótkiej wizyty w jej murach. W imieniu Prezydenta Miasta Jacka Sutryka list odczytał wiceprezydent Wrocławia. Głos zabrał także pan Łukasz Olbert, który podkreślał walory placówki: kameralność, długoletnie tradycje oraz związek szkoły z Wrocławiem i osiedlem. Postać patrona naszej szkoły – ostatniego komendanta Armii Krajowej generała Leopolda Okulickiego szczególnie wyeksponował w swoim wystąpieniu pułkownik Adam Major. Przewodnicząca Rady Rodziców – pani Luiza Tomaszewska – zwracając się do zgromadzonych akcentowała dobrą współpracę grona pedagogicznego i Dyrekcji z rodzicami. Na koniec głos zabrała pani dyrektor Aldona Olechno, która ze wzruszeniem wspominała historię szkoły, tradycje, wręczyła tarcze Przyjaciela Szkoły oraz przygotowane specjalnie z okazji 65-lecia pamiątkowe grafiki.

Po przemowach inicjatywę przejęli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Na ręce Pani dyrektor przekazali wyjątkowy prezent, który został odsłonięty przez Kuratora Oświaty i Wiceprezydenta  – a jest nim wpisujący się w tradycje Wrocławia – Poldek – pierwszy w mieście umundurowany krasnoludek. Jego imię nawiązuje do jednego z pseudonimów  naszego patrona. W drugiej części uroczystości uczniowie w programie artystycznym zaprezentowali galerię wszechstronnych talentów wokalnych, instrumentalnych, tanecznych, sportowych, aktorskich. Nad całością imprezy czuwali – nauczycielka pani Dagmara Szulc-Wawrzyniak oraz przedstawiciel Rady Rodziców pan Mirosław Gierzkiewicz.

Po części oficjalnej goście udali się na poczęstunek, zainteresowani obejrzeli także przygotowane w klasach na piętrze wystawy prac uczniów, sportowych sukcesów oraz pasji nauczycieli.
Drugiego dnia-  w sobotę w godzinach popołudniowych- na szkolnych terenach sportowych odbył się festyn przygotowany we współpracy z Radą osiedla Muchobór Mały. Nie zabrakło licznych atrakcji dla dzieci, konkursów, występów, ciepłych posiłków oraz kawiarenki.

Zdjęcia z 65 lecie Szkoły Podstawowej nr 28 im. Generała Leopolda Okulickiego