Święto literatury w naszej szkole

20151119_122155
19 listopada 2015 roku w SP 28 z pewnością można zaliczyć do wymarzonych dni dla wielbicieli literatury.

Naszą szkołę odwiedził autor książek dla dzieci – Łukasz Wierzbicki. W spotkaniu wzięli udział reprezentanci wszystkich klas 1-6. Pisarz opowiadał o tym, jakie były początki jego twórczości, skąd czerpie pomysły, chętnie dzielił się z uczniami  radami na temat pisania. Uczniowie wraz z bohaterami książek pana Wierzbickiego – Kazikiem oraz niedźwiadkiem Wojtkiem podróżowali przez gorącą Afrykę oraz przemierzali szlak armii Andersa. Barwnej opowieści pisarza towarzyszyła prezentacja multimedialna, ciekawe rekwizyty, a wszystko to wywoływało wielkie zainteresowanie, niezapomniane emocje i gorące pragnienie przeczytania wszystkich książek tego autora. Po spotkaniu wiele osób skorzystało z możliwości zdobycia autografu i kupienia książki, niektórzy z miejsca rozpoczęli czytanie!!! Był także czas na pamiątkowe zdjęcia. Z niecierpliwością czekamy na premierę najnowszej książki poświęconej mitom słowiańskim pt. „Drzewo”.

20151119_125011

Innym powodem, dla którego ten dzień był wyjątkowy, jest fakt, że do szkolnej biblioteki trafiło 109 nowiuteńkich książek dla dzieci i młodzieży zakupionych w ramach udziału szkoły w projekcie „Książki naszych marzeń”. Są wśród nich także powieści Łukasza Wierzbickiego!!!

20151119_13270520151119_133837