Sprawozdanie z działań Samorządu Uczniowskiego w I semestrze

Jako przedstawiciele społeczności uczniowskiej przedstawimy efekty I etapu pracy SU w naszej szkole w roku szkolnym 2013-2014.

We wrześniu dokonaliśmy wyboru Rzecznika Praw Ucznia SP28, którym przez najbliższe trzy lata będzie pani Ewelina Limanówka.

Tradycyjnie zajęliśmy się przeprowadzeniem różnych akcji charytatywnych, za udział
w których wszystkim bardzo dziękujemy, prosimy również o przekazanie podziękowań Waszym rodzicom i innym członkom rodziny, którzy włączyli się w organizowaną pomoc potrzebującym.

W I sem. zaangażowani byliśmy w internetową akcję:

–  „Adoptuj pszczołę”,

– Dzień Sprzątania Świata na terenie Parku Południowego,

– uprzątnięciem zaniedbanych grobów dziecięcych na Cmentarzu Grabiszyńskim
i upamiętnieniem poległych Polaków w Katyniu – zapaliliśmy znicz pod krzyżem pamięci.

– Zebraliśmy 571 zł dla poszkodowanych przez  huragan Filipińczyków.

– Zorganizowana akcja uratowania osiołka, który obecnie znajduje się pod opieką wrocławskiej fundacji Centaurus zakończyła się dzięki nam sukcesem.

Ponadto zebraliśmy:

–  dla podopiecznch Domu Dziecka w Bierutowie 221 par skarpet i 16 par kapci

–  kwotę 182,38 zł dla podopiecznych fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia w ramach Dnia Papieskiego.

Kolejny rok nasze paczki świąteczne z artykułami spożywczymi dotarły do byłych żołnierzy Armii Krajowej na Kresach Wschodnich.

Obecnie zajmujemy się zbiórką zapotrzebowania dla wrocławskiego Rodzinnego Domu Dziecka
i jak zawsze gorąco prosimy Was o pomoc, dziękując za już okazane wsparcie.