Niecodzienne spotkania w naszej szkole z pisarką, Agnieszką Steur

W dniach 18 – 20 września 2019 r. gościła w naszej szkole dziennikarka polonijna i pisarka dla dzieci i młodzieży, na stałe mieszkająca w Holandii.

Pierwszego dnia odbyło się spotkanie w budynku przy ul. Szkockiej na temat współczesnej emigracji “Obczyzna, moja nowa ojczyzna”. Ósmoklasiści wraz z pisarką podjęli próbę udzielenia odpowiedzi na pytanie, czy w dzisiejszych czasach globalizacji można jeszcze w ogóle mówić o emigracji. Młodzież miała możliwość spojrzeć na obcokrajowców przybywających do danego kraju z zupełnie innej perspektywy. Spotkanie przebiegało w bardzo przyjaznej atmosferze, a uczniowie chętnie uczestniczyli w pogadance, zadawali pytania i dzielili się swoim doświadczeniem.

Następnie nasz gość spotkał się z uczniami klas VI – VIII, zainteresowanymi czytaniem i pisaniem. Podczas spotkania autorskiego mieli oni możliwość skorzystać z rad i doświadczenia pisarskiego A. Steur, dowiedzieć się więcej o procesie tworzenia powieści oraz poznać historię powstania trylogii fantasy “Wojna w Jangblizji”.

Podczas spotkania uczniowie wysłuchali fragmentu I tomu powieści, czytanego przez autorkę

Po spotkaniu Agnieszka Steur wręczyła uczestnikom drobne upominki, przeznaczyła czas rozmowy z uczniami, autografy, dedykacje oraz wspólne, pamiątkowe zdjęcia .

Ostatniego dnia pisarka spotkała się z młodszymi czytelnikami, w budynku przy ul. Greckiej. Tym razem Pani Steur rozmawiała z uczniami klas: II i III o głównym bohaterze napisanej przez siebie bajki, krasnalu o imieniu Kwasek.

Bo gdzie można znaleźć lepszych znawców krasnali jak nie we wrocławskiej szkole? Każdy nasz uczeń przecież wie, że Wrocław krasnale ukochały ostatnimi czasy najbardziej.

Młodzi czytelnicy przeniesieni w niezwykły świat przygód krasnalowego bohatera mieli okazję porozmawiać z pisarką na różne, bliskie im tematy m.in. o zawieraniu nowych znajomości, przezwiskach, tolerancji i życzliwości.

W podziękowaniu za pomoc w niekonwencjonalnym edukowaniu uczniów naszej szkoły, obcowanie z bohaterami literackimi, którzy uczą dzieci i młodzież wartościowego życia do rąk Pani Agnieszki Steur trafiła szkolna maskotka z sercem w łapkach – to niedźwiadek – symbol patrona naszej szkoły oraz skromny wyraz naszej wdzięczności.

Dziękujemy.

Społeczność szkolna SP28 we Wrocławiu