Z wizytą w Domu Europy i Fabryce Słodyczy

dom europyPierwsze w tym roku wyjście uczniów klasy 4c odbyło się 1 października 2013r. Tuż po Dniu Chłopca z tej okazji postanowiliśmy wspólnie spędzić miło czas poza szkołą.

Rozpoczęliśmy od lekcji w Domu Europy. Poznaliśmy państwa należące do UE, ich różnorodną kulturę. Nauczyliśmy się tolerancji, akceptacji dla innych narodowości, ich zwyczajów, tradycji. Wiemy już, co znaczy hasło „ZJEDNOCZENI W RÓŻNORODNOŚCI”. Na zakończenie spotkania otrzymaliśmy ciekawe materiały edukacyjne.

haniaKolejną atrakcją były warsztaty w Fabryce Słodyczy SŁODKIEula CZARY MARY. Poznaliśmy proces ręcznego wytwarzania smakowitych cukierków z naturalnych składników w oparciu o roślinne i owocowe barwniki i aromaty bez konserwantów. Nie obyło się oczywiście bez zakupów, a było w czym wybierać – cukierki i lizaki mieniące się barwami tęczy kusiły skutecznie wszystkich. Na koniec każdy własnoręcznie zrobił smakowitego lizaka – niektóre zostały zjedzone już w drodze do szkoły.

To było pouczające i smakowite wyjście.