1% PODATKU DLA UCZNIÓW SP28

foto - paint 1%podatku_SP28

W imieniu Rady Rodziców zwracamy się do Państwa z prośbą o przekazanie 1% podatku za ubiegły rok dla naszej Szkoły Podstawowej nr 28.  Dzięki tej darowiźnie szkoła otrzyma istotną pomoc finansową dla naszych uczniów, a otrzymane pieniądze przeznaczymy na pomoce naukowe służące dzieciom.

Osoby prywatne oraz firmy mogą również złożyć darowiznę ze swoje podatku dochodowego bezpośrednio na RR. Dla osób prywatnych darowizna nie może przekroczyć 6% podatku dochodowego, a firm 10%

Sposób przekazania 1% podatku  naszej szkole jest prosty:

1. W części zeznania PIT, zatytułowanej – „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)- wpisujemy tylko KRS 0000069226 oraz kwotę stanowiącą nie więcej niż 1% podatku należnego po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.
  2. W części zeznania PIT zatytułowanej – „Informacje uzupełniające”- w polu Cel szczegółowy proszę wpisać symbol : W28. Można też wyrazić zgodę na przekazanie OPP swojego imienia i nazwiska, co pomoże w potwierdzeniu listy rodziców wpłacających na  cel: W28 (to jest właśnie symbol celu
    z przeznaczeniem środków z 1% podatku dla naszej Szkoły Podstawowej nr 28)

Prosimy również o ew. dodatkowe skopiowanie strony zeznania PIT z powyższymi informacjami i zachowaniem kopii dla siebie.