WROCŁAWSKIE TARGI WOLONTARIATU

W piątek, 8 listopada 2019 r. wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu SP28 wzięli udział we Wrocławskich Targach Wolontariatu, które w tym roku odbyły się w Galerii Dominikańskiej.

Pod opieką naszych opiekunek, pani Moniki Hercuń i pani Jolanty Oleksiuk spędziłyśmy ponad pięć godzin, ale ciągle mamy wrażenie, że czasu było tak mało.

Otrzymałyśmy możliwość uczenia się o tym, jak pomagać we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku. Zorganizowano stoiska nie tylko dla nas, ale każdego mieszkańca Wrocławia, żeby poznać stowarzyszenia i organizacje pozarządowe oraz zapoznać się z ich propozycjami współpracy.

Miałyśmy niespotykaną okazję udzielić wywiadu Telewizji Wrocław,

odwiedzić 30 stoisk informacyjnych, wziąć udział w edukacyjnej grze terenowej, nie tylko w języku polskim

oraz wylosować drobne upominki, przy odrobinie szczęścia. Niektórym z nas się poszczęściło. 😉

Wszyscy zainteresowani wolontariatem mieli okazję zapoznać się z działaniem naszego klubu wolontariatu i nawiązać z nami współpracę dzięki ulotkom.

Bardzo miło wspominamy ten dzień, to jedna z tych okazji, kiedy nauka i zmęczenie nie doskwierają,

bo mieliśmy przy tym mnóstwo okazji do radości.

Dziękujemy naszym szkolnym koordynatorkom za to niezapomniane wyjście edukacyjne

W imieniu szkolnych wolontariuszy,                                                                                                                                         Amelia Czajkowska – 7c  i Paulina Wróbel- 7a