Tydzień Książki Elektronicznej

W dniach 5-11 marca obchodzony jest Tydzień Książki Elektronicznej. Z tej okazji wśród uczniów naszej szkoły przeprowadziliśmy sondaż na temat e-booków. W ankiecie wzięło udział 120 uczniów z klas 1-6.
28% convert-ebooks-to-read-on-Kindle-and-Nook-readers-300x378z nich posiada w domu czytnik książek elektronicznych i korzysta z niego. Połowa z tych uczniów czyta e-booki wtedy, gdy nie ma dostępu do tradycyjnej książki w formie papierowej,  a 13% z posiadaczy czytników korzysta wyłącznie z książek elektronicznych.  Uczniowie najczęściej kupują bądź otrzymują e-booki w prezencie, prawie tyle samo osób wypożycza je z biblioteki, nieco mniej ściąga książki z Internetu.
Na korytarzu można było także przeczytać ciekawostki o książkach elektronicznych oraz dowiedzieć się, z jakich legalnych źródeł literatury korzystać.