Pamiętamy o zapomnianych 2019

26 października 2019 r. szkolni wolontariusze, pod opieką Pani Moniki Hercuń i Pani Marleny Bajdy, udali się na Cmentarz Grabiszyński. W ramach akcji PAMIĘTAMY O ZAPOMNIANYCH w tym roku, w sobotę, zebrało się aż 25 uczniów.

Najpierw zgromadziliśmy się przed krzyżem, upamiętniającym zbrodnie katyńskie i tam zapaliliśmy znicz.

A potem zabraliśmy się do pracy.

Wszystkim tym, którzy w październiku przynieśli znicze i w ten sposób wsparli naszą sobotnią pracę, już teraz bardzo dziękujemy.

Uprzątnęliśmy ponad 110 opuszczonych grobów dziecięcych, w tym bardzo starych i prawie całkiem zniszczonych. Było to dla nas niemałym wyzwaniem, co można zobaczyć na zdjęciach.

Niektórzy uczniowie w akcji PAMIĘTAMY O ZAPOMNIANYCH wzięli udział po raz pierwszy a inni uczestniczą w niej od klasy IV i mówili nam, że ta praca, mimo że trudna, jest jednak przyjemna.Trochę trudno było w to uwierzyć.

Rzeczywiście jednak po czterogodzinnej pracy wszyscy wracaliśmy do domu z uśmiechem zadowolenia.

Kto wybierze się z nami za rok? Zachęcamy!

Emilia Jasińska i Wiktoria Uszyńska (wolontariuszki z kl. 7b i 7c)