Finał Ogólnopolski w Gdyni – Odyseja Umysłu

Za nami Finał Ogólnopolski w Gdyni.
Nasza drużyna dzielnie działała w dwóch wyzwaniach, nad jednym pracowali pół roku, czy to długo? Nie, sami musieli napisać scenariusz, wpleść w niego wiele wytycznych, które są wymagane od organizatorów. Wykonali scenografię, stroje i napisali własny HIT, wymyślili nazwę zespoły, zaprojektowali logo, wykonali plakat zespołu i ulotki, wymyślili frymuśne fryzury, wykonali suweniry do przenośnego sklepiku. Poświęciliśmy na to wolne popołudnia, trzykrotnie nocowaliśmy w szkole, wykorzystaliśmy długie przerwy, wszystko by dopracować każdy szczegół.
Dzięki zaangażowaniu trenerek i pomocy Pana Jarosława udało się nam to osiągną. Spędziliśmy kilkanaście godzin w szkolnym studiu nagrań.
Występ zyskał uznanie. Poniżej kilka zdjęć  z naszych przygotowań i samego wyjazdu.

Posłuchajcie co stworzyliśmy.

Odyseja umysłu? O co tu chodzi?
Świat zmienia się coraz szybciej… Nowej wiedzy przybywa bez przerwy. Nie da się już wszystkiego nauczyć na pamięć – zaś to, co jeszcze niedawno wydawało się pewne, już wkrótce może okazać się nieaktualne. Postęp naukowo-techniczny ma niespotykane dotąd tempo, a społeczeństwo jutra będzie inne niż współczesne. Dlatego nie da się do końca przewidzieć problemów, jakie niebawem będą musieli rozwiązywać ci, którzy obecnie chodzą do szkoły…

Jak dzisiejsi uczniowie poradzą sobie za kilka-kilkanaście lat? Wiele zależy od tego, jak teraz wygląda ich edukacja!

Jeśli młodzi ludzie przekonają się, że osobisty sukces fajniej i prościej osiągnąć w grupie – będą chcieli i umieli współdziałać z innymi. Jeśli zrozumieją, że jedno zadanie można rozwiązać na różne sposoby – uświadomią sobie, że każdy problem to wyzwanie, a nie przeszkoda. Jeśli nauczą się robić praktyczny użytek z własnej wyobraźni – będzie im łatwiej pracować w zawodach, które jeszcze nie istnieją i korzystać z technologii, które dopiero zostaną wynalezione.

Praca zespołowa, rozwiązywanie problemów i kreatywne myślenie to kompetencje kluczowe w XXI wieku… i umiejętności, które można rozwinąć.

Na zakończenie – efekt długiej pracy naszych uczniów (link należy skopiować i wkleić do przeglądarki):

https://drive.google.com/file/d/1Bxn1c5UFdsLv-gRvt5NtKNEUOsqM7B59/view?usp=drive_link