Podsumowanie projektów patriotycznych

W pierwszym semestrze uczniowie naszej szkoły brali udział w ogólnopolskiej akcji BohaterON oraz ogólnopolskim projekcie Powstańcy’44-pamiętamy.

W projekcie Powstańcy’44 uczestniczyliśmy już po raz drugi – w tym roku jako jedyna szkoła z Wrocławia ( dwie placówki  z całego Dolnego Śląska)!  Projekt z sukcesem zakończyło 1654 uczniów nie tylko z Polski,  pod opieką 114 nauczycieli z 50 placówek.  Został on doceniony w 3. edycji Nagrody BohaterONy im. Powstańców Warszawskich.  Po raz pierwszy w tym roku w ramach projektu zorganizowano zbiórki na rzecz powstańców, dzięki czemu na konto Światowego Związku Żołnierzy AK trafiła kwota 5940,17zł – z SP 28 ponad 500 zł. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję zbiórki pieniężnej.